Czym latamy? – DJI Inspire 2

Czym nagrywamy? – Zenmuse X7
DJI Inspire 2 charakteryzuje się dużą mocą i niską masą, którą udało się ją zredukować używając kompozytów: włókna węglowego, magnezu i aluminium. Perfekcyjny stosunek mocy do masy skutkuję niesamowitą sterownością i prędkością. Do 100km/h przyśpiesza w 5 sekund a przy dogodnych warunkach osiąga nawet 130km/h. Inspire 2 świetnie spisuje się przy nagrywaniu dynamicznych scen, np. wyścigów samochodowych.

W połączeniu z ZENMUSE X7 każdy kadr zachwyci swoją ostrością i nasyceniem. Kamera zainstalowana jest na gimbalu obracającym się niezależnie od drona. Daje nam to możliwość nagrywania scen o najwyższym stopniu trudności.

Nie sposób pominąć kolejnego rozwiązania, jakim jest dodatkowa kamera pomocnicza, służąca jedynie do kontrolowania lotu. Pierwszy operator czuwa nad trasą lotu, a drugi skupia się na wizualnych szczegółach realizacji materiału video.


DJI Inspire 2 wyposażony jest w zestaw czujników umieszczonych z przodu, na dole i na górze drona. Możemy bezpiecznie latać w pomieszczeniach, w gęstej zabudowie i wszędzie tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. Kolejnym atutem czujników są doskonale dopracowane loty autonomiczne, takie jak powrót do domu czy śledzenie obiektów. Zaprogramowany dron sam ominie przeszkody i dotrze bezpiecznie do celu.

Skoro już o autonomii mowa, to warto się przy tym chwilę zatrzymać. Inspire 2 potrafi w zaawansowany sposób śledzić obiekty w ruchu.
SPOTLIGHT PRO – funkcja umożliwia dwa tryby. Pierwszy z nich – Quick Mode – pozwala wybrać obiekt, za którym dron ma podążać. W drugim trybie – Composition Mode – również wybieramy obiekt, ale także miejsce. Jeżeli obiekt, np. samochód wjedzie w wybrane miejsce, np. zakręt – dron zacznie podążać za nim. Tu warto przypomnieć sobie o niezależnym od drona gimbalu. Dron może lecieć z tylu, z boku, zmieniać co chwilę pozycję, a obiekt nadal będzie utrzymany w kadrze.

Tryby lotu inteligentnego
TapFly – wykorzystuje obie kamery i niezależny gimbal. Na kamerze pomocniczej wybieramy punkt docelowy. Dron doleci do wybranej lokalizacji. Operator może skupić się na głównej kamerze pod dronem i uchwycić najlepsze kadry.
ActiveTrack – w tym trybie dron rozpoznaje, jaki obiekt śledzi (ludzi, pojazdy, łodzie) – a następnie dzięki wbudowanej AI dostosuje swój lot do rozpoznanego obiektu.

Formaty nagrywania
